Navigácia

O oddelení Záujmové krúžky Zaujímavosti Výsledkové listiny

Okresné kolo v zrýchlenom šachu

O oddelení

 

AIKIDO  

                Aikido je japonské bojové umenie. Je založené na myšlienke neagresivity, rozvíja cvičiaceho jedinca po fyzickej aj psychickej stránke. Je jedným z najmladších japonských bojových umení - bolo vytvorené okolo roku 1920 O’ senseiom (veľkým učiteľom) Moriheiom Ueshibom.Aikido je do určitej miery syntézou tradičných japonských bojových umení bujutsu (dá sa preložiť ako umenie boja) Aiki-jutsu, Ju-jutsu, Ken-jutsu, Daito-ryu, Yagyu-ryu a mnohých ďalších. V aikido sa cvičia techniky bez zbrane (hody, znehybnenia, údery, seky) a so zbraňou. Ideálny vek pre zvládnutie cvikov a techník je od 13 rokov.                                                                                

CAPOEIRA

                     

CAPOEIRA je afro-brazílske bojové umenie. Je výnimočnou kombináciou tanca, hudby, boja a akrobacie predvádzaná v predstieranom boji. Vyjadruje pocit voľnosti a slobody.

CAPOEIRA vznikla v Brazíli. Je spojením africkej a brazílskej kultúry. Počas svojho vzniku prešla mnohými obdobiami a fázami vývinu až do formy, ktorú poznáme dnes. Práve v tomto čase sa stáva veľmi populárnou a získava si svoje miesto aj u nás na Slovensku.

 

Airsoft

Školský rok 2015/2016 bude v Airsoftovom krúžku zameraný na športovú streľbu podľa pravidiel IPSC a na zvyšovanie fyzickej kondície strelcov.

Pre členov krúžku budú pripravené zaujímavé tréningy počas ktorých sa znova budeme pripravovať na preteky organizované u nás doma na Slovensku ale rovnako aj na preteky organizované v Poľsku, Česku, Maďarsku, Nemecku, Fínsku, Belgicku.

Pre tých starších a šikovnejších je tu možnosť venovať sa športovej streľbe aj s ostrými zbraňami, samozrejme až po dosiahnutí istých zručností a skúsenosti s manipuláciou so zbraňou pri airsofte.      

Novinky

Kontakt

  • Centrum voľného času Vranov nad Topľou
    M. R. Štefánika 870
    093 01 Vranov nad Topľou
  • Tel./Fax: 057/44 64705, 0911 05 05 64

Fotogaléria